Poradnik

Zaproś wiosnę do swoich okien ;-)

Wraz z nadejściem cieplejszych, bardziej słonecznych, a przede wszystkim dłuższych dni, budzi się w nas chęć do zmian. Niekoniecznie dużych ale czasem te nawet najmniejsze jak zmiana wystroju naszych mieszkań czy domów będzie nastrajać nas pozytywnie. Bo nawet najmniejsze zmiany mogą spowodować efekt domina, początkując drobne sukcesy w naszym życiu. Mogą być one receptą na znużenie, zniechęcenie i brak motywacji.

A jak odświeżyć swoje okna bez dużego nakładu?

Oprócz standardowego umycia okien po zimie i obejrzenia stanu uszczelek (o tym jak dbać o okna piszemy w poradniku - Konserwacja okien), warto przyjrzeć się także roletom. Bardzo często po długich, zimnych wieczorach rankiem stwierdzamy, że nasze szyby są zaparowane w mniejszym lub większym stopniu. Jeżeli zjawisko jest regularne, to z pewnością ta para osadza się także na tkaninie w rolecie i powoduje przebarwienia, a nawet duże plamy (pleśnie). Co wtedy zrobić? W zasadzie jedynym wyjściem jest albo zakup nowych rolet albo jeżeli mechanizm rolety jest dobry, to nie musimy wymieniać całej osłony, a tylko samą tkaninę. Tak! Jest to możliwe. Wymiana samej tkaniny nie będzie tak kosztowna jak zakup całej rolety.

Wiele osób interesuje się także takim rozwiązaniem z jeszcze innego powodu. Planują remont, przemalowanie ścian, zakup nowych mebli oraz dodatków, a kolor rolet nie wpisuje się w wizję tej nowej aranżacji. I takie rozwiązanie będzie dla nich najszybszym i mniej kosztownym sposobem aby przystosować osłony do nowego wystroju.

Należy jednak pamiętać, że jeżeli posiadamy rolety z tkaniną o pojedynczym nawoju (standardowe osłony), to nie zmienimy w nich materiału na tkaniny Dzień i Noc. Tego typu materiały mają podwójny nawój i zwykłe kasety nie są przystosowane do takiego zamocowania tkaniny.

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

Zaopatrujemy naszych Klientów w najlepsze na rynku okna marki Drutex, których doskonała szczelność oraz estetyka wizualna pozwolą uzyskać komfort w domu. Są to produkty bardzo wytrzymałe i zapewniające ciepło w domowych wnętrzach bez względu na to, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz.
Doradzimy państwu
jak wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Dane kontaktowe

Wyceny
Pomiary
GODZINY OTWARCIA
pon. - pt. 9.00 - 16.00
FPHU Solid
ul. Poznańska 26
85-129 Bydgoszcz
Telefon
tel./fax: 52 582 5155
Formularz kontaktowy