Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe są idealnym rozwiązaniem chroniącym wnętrza pomieszczeń przed zbyt dużym nasłonecznieniem. Dzięki ich zamontowaniu można nie tylko zapewnić większą prywatność, ale również znacząco zmniejszyć wydatki na energię elektryczną zużywaną przez systemy klimatyzacyjne.

Żaluzje fasadowe można stosować zarówno w nowych, jak i już istniejących budynkach, a nowoczesne rozwiązania typu smart home pozwalają na sterowanie nimi za pomocą tabletu lub smartfona.

Estetyka i funkcjonalność:

1. Montowane na dużych elewacjach działają jak izolator, który wpływa na odpowiedni rozkład temperatury w pomieszczeniu i pomaga w pracy klimatyzacji – nie obciążając jej. Między powierzchnią lamelową a szybą wytwarza się bariera termiczna czyli masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki czemu przy temperaturze 35°C na zewnątrz, można obniżyć temperaturę wewnątrz budynku nawet o 10°C.

2. Lamele można podnosić i opuszczać, zmieniać kąt ustawienia, co pozwala na regulowanie dostępu światła i ciepła do wnętrza pomieszczeń.

3. Wysokość pakietu złożonych lameli w pozycji podciągniętej jest różna w zależności od typu żaluzji i jej wysokości. Ta wielkość jest istotna z punktu widzenia projektu architektonicznego, bowiem zwykle należy zostawić odpowiednio dużo miejsca nad oknem, aby zmieścić cały pakiet lamel.

4. Szeroka gama kolorystyczna pozwala idealnie dostosować żaluzję zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych obiektów architektonicznych.